Що таке ортодонтичні апарати (пластинки)?

Ортодонтичні апарати (пластинки) це знімні та незнімні конструкції, які застосовують у стоматології для виправлення анатомічних патологій зубного ряду, найчастіше виправлення прикусу. Зазвичай пластинки використовують при лікуванні дітей та підлітків.

Застосування апаратів у дорослому віці є малоефективним, проте часто вони призначаються в комплексі з лікуванням на брекет-системах. Апарати є конструкцією з базису (пластинки), розширювальних елементів, гачків, вестибулярної дуги в деяких випадках, фіксуючого елементу (на незнімних апаратах).

Показання для лікування пластинками

Ортодонтические пластинки

Скученість зубів

Ортодонтические пластинки

Нарощування кістки

Ортодонтические пластинки

Корекція щелепи

Ортодонтические пластинки

Збільшення ширини піднебіння

Ортодонтические пластинки

Запобігання зміщенню зубів

Ортодонтические пластинки

Вирівнювання зубного ряду

Етапи лікування пластинками

1 ЕТАП

Діагностика

У першому етапі проводиться рентгенодіагностика (ОПТГ, ТРГ). Обов'язково проводиться і фотопротокол обличчя, і щелеп у різних проекціях. Робиться на початковому етапі, щоб коригувати в процесі лікування апарати та бачити всі зміни.
2 ЕТАП

Планування лікування

Лікар-ортодонт запропонує вам кілька варіантів вирішення проблеми. Пояснить переваги та недоліки кожного з них.
3 ЕТАП

Відбитки

Професійна гігієна ротової порожнини. Сканування/зняття відбитків.
4 ЕТАП

Установка/фіксація апарату

Установка/фіксація апарату (незнімна техніка). При знімній техніці, навчання правилам носіння та догляду за апаратом.
5 ЕТАП

Процес лікування

Візити в середньому 1 раз на місяць до ортодонта з метою контролю лікування, корекції апарату.
6 ЕТАП

Зняття апарату

Динамічне спостереження, виготовлення нового за показаннями.

Які пластинки використовують у нашій клініці

Ортодонтичні апарати є конструкцією з базису (пластинки), розширювальних елементів, гачків, вестибулярної дуги (у деяких випадках), фіксуючого елементу (на незнімних апаратах). Найчастіше відрізняються вони за авторством або за виробником (апарат Адамса, Марко Росса, Твін Блок і т.д.). Наприклад, інакший гвинт, в іншому місці кламер і ми отримуємо вже нову, з відмінним функціоналом конструкцію.

За своїм ефектом впливу пластинки для зубів можна розділити на зубоальвеолярні (вирівнюють ряд) і скелетні (впливають на формування скелета: розширюють щелепу, створюють місце для росту зубів, сприяють нарощуванню кістки в окремих ділянках). Також, апарати можна розділити на 2 групи: знімні і незнімні.

До піку зростання (дівчата до 11-12 років, хлопчики до 12-13 років), як правило, використовують апарати, які мають скелетний ефект, після апарати з зубоальвеолярним ефектом.

Знімні апарати
 • Апарат з кламерами Адамса та/або вестибулярною дугою, призначають для розширення щелепи, зубоальвеолярного ефекту. Вестибулярна дуга виправляє протрузію (коли різці нахилені вперед, до губ). Також він здатен коригувати положення одного або декількох зубів з таким же губним положенням, але повернути зуб по осі (вправо чи вліво) не може.
 • Гвинтовий знімний апарат для розширення щелепи завжди у своїй будові має гвинт, який може бути, у тому числі секторальний (для роботи тільки в одній ділянці щелепи). Гвинт дозволяє активувати апарат.
 • Апарат Твін-Блок може успішно коригувати дистальний прикус (коли нижня щелепа зміщена, недостатньо розвинена), неповне змикання зубів, протрузію різців (їх зміщення в губному напрямку). Апарат з високим скелетним ефектом, що дозволяє працювати зі зростанням щелеп. Звичайно, його скелетний ефект найбільше виражений у період піку росту дитини.
 • Зубоальвеолярний апарат Біонатор. Використовується на ранній стадії корекції прикусу, коригує будь-який вид прикусу, але він не зовсім зручний через те, що дітки його не завжди носять і лікування на такому апараті за недотримання правил носіння вимагає тривалого часу (2-3 роки). Однак, якщо завершити лікування, результат від використання такого апарату буде довгим і помітним.
 • Апарат з вестибулярною дугою виправляє протрузію (коли різці нахилені до губного положення). Можна використовувати для дорослих з метою досягнення зубоальвеолярного ефекту.

Незнімні aпарати
 • Апарат для збереження місця Space-maintainer використовується при ранній втраті молочних зубів. Являє собою кільце та металеву балку. Кільце фіксується за зуб, який залишився поряд із видаленим за допомогою спеціального матеріалу. Використовувати цей апарат дуже важливо, оскільки він запобігає ранньому розвитку неправильного прикусу, зберігає місце для постійного зуба.
 • Апарат Distal Jet використовується при скученості зубів на верхній щелепі. Основна дія полягає у зміщенні 1 та 2 молярів дистально. Таким чином, він дозволяє створити місце для зубів.
 • Апарат Марко Росса використовується для розширення верхньої щелепи, фіксація відбувається на жувальних зубах. Якщо дитина часто губить апарат, не може носити потрібний час, це прекрасна альтернатива знімному апарату з таким же ефектом.
 • Апарат RME (швидкого розширення) використовується при звуженні верхньої щелепи, скученості зубів. Використовується у молодих пацієнтів.
 • Апарат Hyrax застосовується для розширення верхньої щелепи, розриву піднебінного шва. При звуженні верхньої щелепи, дефіциті місця для постійних зубів.
 • Апарат Nance. Використовується для ретенції (утримання результату) після дисталізації зубів або під час використання тактики лікування з видаленням зубів.

Вартість пластинок

Апарат з кламерами Адамса
5000 грн
Гвинтовий апарат
6700 грн
Апарат Twin Block
9500 грн
Апарат Марко Росса
4500 грн
Апарат Біонатор
7000 грн
Апарат RME
7500 грн
Апарат Space-maintainer
2800 грн
Апарат Nance
4000 грн

Оплата

У нас немає прихованих платежів. Оплата провадиться згідно з переліком цін на послуги та узгодженим планом лікування.

Ви можете розрахуватися готівкою або безготівково (через банківський термінал).

В нас можна отримати лікування за страховим випадком через страхову компанію та за договором з іншим підприємством.


Гарантії

За умови дотримання правил використання та рекомендацій лікаря. Умови гарантії описані у розділі "Гарантії".


Розташування клініки у Києві

Найшвидше дістатися у нашу стоматологічну клініку можна з таких районів Києва: Виноградар, Куренівка, Оболонь, Сирець, Мінський масив.

Лікування пластинками має альтернативу — виправлення прикусу елайнерами

Часті запитання

Чим відрізняються пластинки між собою, яку нам обрати?

Основні відмінності ортодонтичних апаратів полягають у тому, як вони впливають на організм (скелетний або зубоальвеолярний), а також за способом фіксації (знімні та незнімні). Самостійно визначитись на якому апараті краще лікувати дитину практично неможливо. Лікує лікар-ортодонт, а не пластинка. І основне, що ви можете зробити для своєї дитини в цьому випадку – це ретельний вибір лікаря та клініки.

Як довго носити дитині ортодонтичні апарати?

Апарати носять зазвичай від 6 до 9 місяців. Потім, або виготовляється новий апарат (за показаннями), або настає завершення лікування, якщо проблема була усунена.

Чому серед знайомих мам після лікування дітей пластинками немає результату?

Якщо немає результату, значить погано лікувалися. Відповідь, майже завжди одна. Якщо правильно підібраний апарат, результат буде 100 відсотків. У випадку зі знімними апаратами часто діти ховають їх під подушкою і не носять вночі або знімають поза домом і ховають у кишенях, рюкзаках і т.д. При неправильному зберіганні апарати ламаються, і дитина продовжує носити його не отримуючи бажаного ефекту і результату.

Як зберігати пластинки, чи складний догляд за ними?

Зберігати пластинки необхідно в сухому місці, обов'язково вимиту, чисту, на сухій серветці. Перед використанням промити та перенести у ротову порожнину.

Яка гарантія того, що пластинка допоможе?

Іноді апарат допомагає повністю виправити патологію. Це залежить від клінічного випадку, віку пацієнта, податливості організму дитини, ретельності дотримання рекомендацій лікаря. Іноді одразу перед виготовленням ортодонтичного апарату лікар попереджає, що після пластинки знадобиться лікування з використанням брекет-систем.

Використовувати вночі?

Так, обов’язковою є експлуатація вночі. Термін носіння апарату 15-16 годин на добу. Єдине, під час заняття спортом, апарат рекомендується знімати.

Запишіться на консультацію до ортодонта

  м. Київ
  вул. Новомостицька 25Б
  Пн - Пт: 09:00 - 19:00
  Сб - Нд: 09:00 - 19:00
  Ліцензія МОЗ
  від 05.01.2021 № 23/21/М