Що таке елайнери

Елайнери — це прозорі естетичні капи для вирівнювання зубного ряду, виконані з міцного та водночас легкого полімеру. Першовідкривачами цієї системи стала компанія Align Technology, яка понад 20 років тому почала виготовляти ці капи під брендом Invisalign.

До 2017 року Invisalign були монополістами на ринку елайнерів, доки не закінчився основний патент на їх виробництво. З того часу інші компанії Америки та Європи перейняли цю успішну технологію і почали виробляти свій аналогічний продукт.

Показання для лікування елайнерами (капами)

Элайнеры

Діастеми/треми

Элайнеры

Скученість зубів

Элайнеры

Перехресний прикус

Элайнеры

Глибокий прикус

Элайнеры

Відкритий прикус

Элайнеры

Аномальна форма зубного ряду

Як відбувається лікування елайнерами

1 ЕТАП

Огляд

Ортодонтичне лікування завжди починається зі знайомства лікаря та пацієнта, очного огляду у стоматологічному кріслі, рентген-діагностики (знімки ОПТГ та 2 ТРГ знімка у двох проекціях).
2 ЕТАП

Планування

Для складання плану лікування, лікар знімає цифровим інтраоральним сканером 3D-відбитки зубів. Процедура займає від 30 секунд до кількох хвилин. Після цього, ортодонт відправляє знімки ОПТГ, ТРГ, 3D-скани в лабораторію. Протягом декількох днів, лікар отримує повний план лікування, який включає: терміни лікування, кількість кап, 3D-візуалізацію зміни щелеп під час всього процесу лікування.
3 ЕТАП

Лікування капами

Виготовляють елайнери парно. Кожна пара (верхня та нижня капа) у стерильній упаковці та пронумерована для вашої зручності. Ви міняєте їх самостійно кожні 10-14 днів. У процесі лікування необхідно відвідувати лікаря кожні 2-3 місяці для проведення професійної гігієни, контролю лікування, при необхідності для переміщення аттачментів та сепарації зубів. Таким чином, весь процес лікування, буде контролювати ваш ортодонт.
4 ЕТАП

Фіксація результату

Якщо пацієнт дотримувався усіх правил використання елайнерів, то на момент, коли кап у вашому боксі не залишиться, додаткового втручання не знадобиться і можна переходити до фіксації отриманого результату. Фіксація передбачає комбінацію ретейнера та ретенційної капи. Ретейнер встановлюють відразу після зняття системи та проведення професійної гігієни ротової порожнини. Клеїться ретейнер на прозорий матеріал з внутрішньої сторони зубного ряду на 6 зубів. Виглядає як тонкий дріт, і за рахунок свого розташування, він непомітний для оточуючих і не викликає дискомфорту для пацієнта. Носити ретейнер слід мінімум вдвічі довше, ніж проходило лікування. Тобто, якщо елайнери ви використовували 9 місяців, то ретейнер встановлюється мінімум на півтора роки, чим довше, тим краще. Для виготовлення ретенційної капи лікар робить нові 3D-знімки з кінцевим результатом і відправляє їх до лабораторії для виготовлення конструкції. Такі капи використовують від 1 до 2 років, але не лякайтеся, їх надягають лише на ніч. Спочатку кожен день, а через 1-2 місяці, достатньо використовувати капи 2 рази на тиждень.

Які елайнери використовують у нашій клініці

Наші ортодонти пройшли навчання та сертифікацію у двох виробників елайнерів: Usmih (Україна+Великобританія) та CristaLine (Німеччина).

Переваги елайнерів Usmih
 • Відносно доступна вартість
 • Виробництво знаходиться в Україні, а отже логістика кап завжди буде вчасною
 • Кінцевий результат можна побачити на етапі планування
 • Виготовлення кап до 5 робочих днів
 • Можливість оперативно виготовити додаткові капи в процесі лікування (наприклад, у разі їх втрати)
Недоліки елайнерів Usmih
 • Вимагають особливого та уважного догляду
 • Платне планування лікування
 • Вимагають тимчасового обмеження деяких повсякденних звичок
 • Покривають не всі клінічні випадки
 • План лікування розробляється комп'ютерними технологіями, а отже, потрібен кваліфікований ортодонт для контролю процесу лікування

Переваги елайнерів CristaLine
 • Відносно доступна вартість
 • Планування лікування здійснюється комп'ютерними технологіями спільно з командою німецьких ортодонтів.
 • Кінцевий результат можна побачити на етапі планування
 • Безкоштовне планування лікування (оплачуються лише 3D скани)
 • Покривають легкі та середні клінічні випадки.
 • Термін лікування від 4 місяців
Недоліки елайнерів CristaLine
 • Виготовлення кап займає до двох тижнів
 • Вимагають особливого та уважного догляду
 • Вимагають тимчасового обмеження деяких повсякденних звичок

Вартість елайнерів

Діагностика
800 грн.

Консультація та огляд лікаря, ОПТГ та 2 ТРГ знімка + їх розшифровка.

Сканування 3D
1800 грн.
Складання плану лікування
3000 грн.

3D візуалізація процесу лікування, прорахунок кількості кап та термінів лікування (при виконанні всіх правил лікування залишається незмінним)

Виготовлення елайнерів
2650 грн.

1 каппа

Виготовлення ретенційної капи
1500 грн.

Оплата

У нас немає прихованих платежів. Оплата провадиться згідно з переліком цін на послуги та узгодженим планом лікування.

Ви можете розрахуватися готівкою або безготівково (через банківський термінал).

В нас можна отримати лікування за страховим випадком через страхову компанію та за договором з іншим підприємством.


Гарантії

За умови дотримання правил використання та рекомендацій лікаря. Умови гарантії описані у розділі "Гарантії".


Розташування клініки у Києві

Найшвидше дістатися у нашу стоматологічну клініку можна з таких районів Києва: Виноградар, Куренівка, Оболонь, Сирець, Мінський масив.

Часті запитання

Чому не можна курити з елайнерами? Вони можуть розплавитись?

Нікотин може змінити колір капи із прозорої на жовту. Якщо вас не турбує питання естетики, можете курити в елайнерах.

Щоб зробити ковток вина чи поїсти, потрібно знімати капи?

Коли ви носитимете елайнери кілька тижнів, ви зрозумієте, як і коли можна обійти ті чи інші призначення і жити комфортно під час лікування. Варіанти можуть бути різні. Наприклад, завтра вечірка, а сьогодні настав час переходити на нову пару не знімайте попередні елайнери та носіть їх на день довше. Або, в день вечірки призначений останній/передостанній день користування парою елайнерів, тоді можна себе не обмежувати і відпочивати з ними. Якщо так співпало, що дата заходу не підпадає під вищеописані ситуації, можна зняти елайнери, відвідати вечірку, після чого зафіксувати капи на зуби та ходити з ними ще раз 20 годин.

Що робити, якщо зламав капу?

Якщо зламали або втратили капу, повідомте свого лікаря, він замовить нову з цієї пари. А тим часом можна вдягнути попередню пару та ходити з ними. Другий варіант, якщо ви зламали капу, наприклад через 10 днів використання з належних 12-14 днів, можна спробувати перейти на наступну пару. Якщо капи добре фіксуються, носіть наступну пару стандартний термін, призначений лікарем.

Якщо я безвідповідальний, то елайнери мені не підійдуть?

Не так однозначно. Психологи кажуть, що звички формуються протягом 21 дня, і це якраз той термін, коли вам процес лікування здаватиметься захоплюючим, чимось новим і цікавим. Перші зміни будуть помітні за цей термін, результат вас порадує та сприятиме додатковим мотиватором. Аби не розслабляти пацієнта та контролювати процес, лікар не віддає відразу всі елайнери, а видає їх у клініці по кілька пар.

Чому елайнери дорожчі за брекети?

По-перше, це терміни. Лікування на елайнерах відбувається вдвічі швидше, ніж із брекетами. Це стосується і ретенційного періоду. По-друге, це комфорт і відсутність сильного болю зубів в період адаптації, як це буває з брекетами. По-третє, елайнери не травмують слизову оболонку рота, на відміну від брекетів, що не викликає ризику інфекційних захворювань слизової оболонки. І, по-четверте, найчастіше пацієнт порівнює вартість лікування за допомогою брекет-системи та лікування за допомогою елайнерів не зовсім коректно.
Необхідно врахувати фіксацію системи, всі візити до лікаря, вартість заміни всіх дуг або лігатур у процесі лікування, вартість ортодонтичного воску, вартість еластиків, професійної гігієни кожні 3 місяці протягом всього періоду лікування, вартість додаткових маніпуляцій (фіксація пружин, сепарація і т.д.). У випадку лікування на елайнерах, ви відразу отримуєте остаточну вартість. При підрахунку всіх етапів лікування на брекетах, з урахуванням термінів, підсумкову суму ви отримаєте не надто відмінну від лікування на елайнерах.

Запишіться на консультацію до стоматолога

  м. Київ
  вул. Новомостицька 25Б
  Пн - Пт: 09:00 - 19:00
  Сб - Нд: 09:00 - 19:00
  Ліцензія МОЗ
  від 05.01.2021 № 23/21/М