Що таке брекети?

Брекет — це пластинка, яка кріпиться до кожного окремого зуба. Брекети виготовляються з різних матеріалів, серед найбільш поширених металеві, керамічні та сапфірові. Основна їхня відмінність полягає в естетиці, і, як наслідок у вартості. Також при виборі брекетів важливу роль відіграє особливість порушення прикусу. Саме тому брекети необхідно підбирати спільно з лікарем.

Брекети з'єднуються між собою в одну конструкцію еластичною і водночас міцною дугою. Ця конструкція називається брекет-система, і саме система переміщає зубний ряд. Внаслідок еластичності, дуга легко встановлюється в замки кожного брекету. А за рахунок міцності прагне повернутись у вихідне положення, корегуючи тим самим зубний ряд. Під час лікування дуги змінюються на жорсткішу 1 раз на 3 місяці.

Показання для лікування брекетами

Элайнеры

Аномалії прикусу

Элайнеры

Неправильне положення кількох зубів

Элайнеры

Скученість зубів

Элайнеры

Викривлення зубного ряду

Брекет-системы

Підготовка до імплантації

Брекет-системи

Підготовка до протезування

Етапи лікування брекетами

1 ЕТАП

Діагностика та консультація

Перед початком ортодонтичного лікування завжди необхідно зробити ОПТГ знімок і два ТРГ знімки (у прямій та бічній проекції) це допоможе лікарю максимально правильно підібрати лікування. Огляд в кріслі та вивчення знімків. На підставі проведеної діагностики лікар запропонує кілька варіантів брекет-систем, аргументує пацієнту переваги та недоліки кожної.
2 ЕТАП

Підготовка перед лікуванням

Перед початком лікування необхідно провести повну санацію ротової порожнини, професійну гігієну, видалити вісімки, що неправильно ростуть (так звані зуби мудрості).
3 ЕТАП

Встановлення брекет-системи

Установка брекетів на поверхню зубів та з'єднання їх дугою за допомогою замків (самолігуюча брекет-система) або спеціальними гумками лігатурами (лігатурна брекет-система). Іноді етап установки розбивають на два візити з інтервалом в один-два тижні для кращої адаптації пацієнта. Спочатку встановлюють систему на одну щелепу, під час наступного прийому на іншу.
4 ЕТАП

Лікування

Після встановлення брекет-системи лікар призначає дату наступного візиту і таких прийомів буде декілька, відвідувати ортодонта потрібно буде регулярно. Частота візитів залежить від обраної системи: лігатурні брекети раз на місяць, безлігатурні або самолігуючі раз на 3 місяці. Під час лікування можуть проводитись додаткові маніпуляції: сепарація зубів, переклеювання брекету в інше положення, встановлення міні-імпланту, еластиків, що розширюють пружин тощо.
5 ЕТАП

Зняття брекет-системи

Після закінчення лікування лікар зніме систему щадним для зубної емалі способом. Важливо провести професійну гігієну з використанням Air Flow, щоб акуратно зняти залишки композиту та адгезиву із зубної емалі.
6 ЕТАП

Фіксація результату

Для збереження результату на кожну щелепу встановлюється ретейнер (металевий дріт) зі зворотнього боку зубного ряду на 6 зубів. Додатково виготовляється індивідуальна ретенційна каппа, яка допоможе утримувати зуби у правильному положенні. Ретейнери, як правило, носять мінімум у 2 рази довше, ніж тривало лікування. Капу надягають на ніч спочатку щодня, а через місяць раз-два на тиждень.

Які брекети використовують у нашій клініці

Лікар-ортодонт у своїй роботі використовує різні брекет-системи, які можна розділити на стандартні та самолігуючі. До стандартних систем належать металеві лігатурні брекет-системи, керамічні лігатурні брекет-системи, лігатурні сапфірові брекет-системи. До самолігуючих систем відносяться металеві самолігуючі брекет-системи та керамічні самолігуючі брекет-системи.


Металеві брекет-системи

Дають добрі результати лікування. Недоліками є досить велика помітність таких систем на зубах. Найбільш суттєвою перевагою цих систем є їх вартість - вони найбільш економічні.

Вартість: від 8500 грн


Керамічні брекет-системи

Ці системи найбільш часто використовуються дорослими пацієнтами, які бажають зробити своє ортодонтичне лікування майже непомітним для оточуючих. Вартість таких систем є дещо більшою, ніж металевих.

Вартість: від 16 000 грн


Сапфірові брекет-системи

Cапфір за своїм складом є достатньо прозорим мінералом. Прозорість таких брекетів наближена до скла і робить їх ледь помітними. Вартість таких систем найвища.

Вартість: від 19 000 грн


Комбіновані брекет-системи

Дають можливість поєднувати керамічні, сапфірові та металеві брекети одночасно. Є можливість одночасного встановлення кераміки на верхню щелепу та металевих брекетів на нижню.

Вартість: 12 000 грн


Самолігуючі брекети

У самолігуючих брекетах відсутні гумові елементи (лігатури), що утримують дугу в пазі брекета. Замість них використовуються металеві кліпси, які допомагають дузі переміщати зуби у правильне положення. Кліпси дають більшу свободу переміщення зубів, оскільки практично повністю зникає тертя між дугою та пазами таким чином вони зменшують дискомфорт, що іноді виникає при використанні традиційної лігатури. Самолігуючі брекети швидше регулюються, тому ви проводите менше часу в кріслі ортодонта.


Лігатурні брекети

Ваше ортодонтичне лікування не закінчується встановленням брекетів. Для того щоб, зуби переміщувалися в правильне положення і виправлявся прикус, ортодонту необхідно періодично замінювати дуги та проводити активацію брекетів у відповідності до плану лікування. Активація лігатурних систем відбувається частіше – згідно стандартів лікування вона проводиться 1 раз на місяць, оскільки лігатури (утримуючі элементи-гумки) швидко зношуються та перестають надійно утримувати дугу.

ЛІКУВАННЯ БРЕКЕТАМИ МАЄ АЛЬТЕРНАТИВУ — ВИПРАВЛЕННЯ ПРИКУСУ ЕЛАЙНЕРАМИ

Жданова Татьяна Владимировна Врач стоматолог, ортодонт

Тетяна Жданова

Лікар-ортодонт.

З 2016 року безперервно працює з дітьми, консультує батьків з народження дітей.

Володіє сучасними методиками ортодонтичного лікування дітей та дорослих. Встановлює брекет-системи будь-якого типу. Володіє методикою виправлення прикусу елайнерами. Виготовляє знімні/незнімні апарати/каппи. Займається лікуванням бруксизму у дорослих та дітей. Лікує адентію у дітей.

Завдяки великому досвіду та дивовижній здатності знайти підхід практично до будь-якої дитини, відучила багатьох юних пацієнтів боятися людей у ​​білих халатах.

Регулярно підвищує свою кваліфікацію на національних та міжнародних семінарах, лекціях, симпозіумах.

Роботи нашого ортодонта

Часті питання

Скільки триває лікування?

На це впливає кілька чинників. З основних це вік пацієнта та діагноз. Якщо спиратися на вік до 18-23 років, у період формування зубощелепної системи, лікування проходить на півроку швидше, ніж у дорослого. У дорослих середній термін лікування становить 1,5-2 роки. Максимальний термін лікування становить 3 роки.

Як можна скоротити термін лікування?

Термін лікування можна зменшити замінюючи дуги частіше ніж раз на три місяці. Однак ми не рекомендуємо вдаватися до агресивного лікування. Головним недоліком є ​​те, що навколо зубного кореня не встигає утворитися кісткова тканина. Це може призвести до резорбції кістки та як наслідок втрати зуба.

Чи псуються зуби через брекети?

Зуби псуються через недостатній догляд та гігієну. Після встановлення брекет-системи гігієна ускладнюється. Тому наші ортодонти рекомендують приділяти належну увагу чистці зубів: використовувати спеціальні йоржики підібрані за розміром, користуватися іригатором, робити професійну гігієну раз на 3-4 місяці.

Чи обов'язково видаляти зуби мудрості?

Якщо зуб росте неправильно – обов'язково. У майбутньому він може стати причиною повторного викривлення зубного ряду. Зараз ортодонти все частіше пропонують видаляти всі вісімки, а деякі взагалі відмовляються проводити лікування за наявності восьмих зубів в ряду.

Чи потрібна спеціальна дієта для тих, хто носить брекети?

З того що рекомендують ортодонти — це уникати дуже твердої їжі (горіхи, яблука, льодяники і т.д.). На практиці ми знаємо, що багато пацієнтів нехтують цією рекомендацією. Небезпека полягає в тому, що брекет може зламатися або відклеїться і це створить низку незручностей, а часом і травми, якщо ви вчасно не зможете потрапити до лікаря і виправити ситуацію. Інші продукти, які негативно впливають на емаль (солодкості, солодка газована вода та інше), стоматологи не рекомендують вживати і без брекетів. Все що потрібно від вас — задовільна гігієна ротової порожнини. Полоскати рот доведеться мало не після кожного прийому їжі, так як залишки їжі можуть застрягати на пластинках і під дугою.

Вартість вирівнювання зубів брекетами

Консультація ортодонта
600 грн
Металева брекет-система
від 8500 грн

1 щелепа

Керамічна брекет-система
від 16 000 грн

1 щелепа

Сапфірова брекет-система
від 19 000 грн

1 щелепа

Знімний апарат однощелепний
від 5000 грн
Апарат Twin Block
9 500 грн

Оплата

У нас немає прихованих платежів. Оплата здійснюється згідно з прейскурантом та узгодженим планом лікування. Ви можете розрахуватися готівкою або за безготівковим розрахунком (банківський термінал).


Гарантії

На всі ортодонтичні елементи ми надаємо гарантію згідно з розділом "Гарантії". На ортодонтичні послуги гарантія діє за умови виконання всіх рекомендацій лікаря-ортодонта та задовільної гігієни ротової порожнини.


Розташування клініки у Києві

Найзручніше дістатися нашої стоматологічної клініки можна з таких районів Києва: Виноградар, Куренівка, Оболонь, Сирець, Мінський масив.

Запишіться до лікаря-ортодонта на консультацію

  м. Київ
  вул. Новомостицька 25Б
  Пн - Пт: 09:00 - 19:00
  Сб - Нд: 09:00 - 19:00
  Ліцензія МОЗ
  від 05.01.2021 № 23/21/М