Імплантація передніх зубів

Які особливості імплантації передньої групи зубів, тобто у фронтальній ділянці?

Цю зону можна назвати зоною підвищених вимог з естетики і тут не можна помилятися. Так, неправильний крок в лікуванні може вести за собою ряд додаткових витрат.

Наприклад, якщо без жувального зуба пацієнт ще може відстрочити лікування (зуб, точніше його відсутність не особливо видно), то при втраті зуба в передній ділянці, пацієнт, іноді, навіть вночі намагається записатися на прийом до стоматолога, щоб вирішити проблему якомога швидше.

Без точного планування імплантації, точної діагностики і уміння лікаря неможливо отримати позитивний естетичний результат. Від цього залежить краса посмішки.

Ми використовуємо сучасні високоякісні матеріали, які практично інертні для пацієнта при протезуванні зубів.

Для досягнення високих естетичних результатів, бажано встановити імплантат по одномоментній методиці (видалення зуба з одномоментною імплантацією і протезуванням тимчасової коронки) і відразу ж зафіксувати тимчасову коронку з ПММА. Це дозволить зберегти кісткову тканину і зберегти естетику (лінію посмішки), тобто ясна.

Дуже важливо, щоб імплантат був встановлений з чітко визначеною силою (крутним моментом) і під правильним кутом. Тобто, при установці імпланта необхідно гостро відчувати опір кістки, а це приходить тільки з досвідом, інакше на нього не можна буде одномоментно встановити коронку, а для подальшого відновлення кістки і ясенного краю потрібна пластика, а значить набагато більше часу і коштів.

З власного досвіду можемо сказати, що імплантація у фронтальному відділі набагато складніша і цікавіша, так як ця робота вимагає надзвичайної точності, вміння планування і вміння бачити віддалений результат, а також особливих (індивідуальних) навичок.

Скільки коштує імплантат на передній зуб?

Вартість імплантації зубів починається від 600 євро. Сюди входить:

  • індивідуальний набір «АнтиСНІД»
  • видалення зуба
  • імплантат
  • тимчасова коронка
  • тимчасовий абатмент
  • анестезія.

Тобто це вартість комплексної імплантації зуба з усіма необхідними маніпуляціями.

З додаткових витрат, які іноді з'являються це кістковий замінник (від 100 євро), мембрани (від 80 євро). Використовується тоді, коли немає достатнього обсягу своєї кістки і нам необхідно провести аугментацію даної ділянки, тобто кісткову пластику.

При імплантації встановлювати імплантат потрібно з меншого діаметру і ставиться на кілька міліметрів нижче рівня кістки, щоб в подальшому отримати гарний результат білої (зубної) і рожевої (ясенної) посмішок. Це дозволить в подальшому заощадити час лікаря і кошти пацієнта, так як не буде необхідності проводити пластику ясна.

Ми працюємо з кращими швейцарськими компаніями з виробництва зубних імплантатів, які випускають їх уже понад 20 років і які перевірені часом. Такі компанії мають власні заводи і фабрики по виготовленню імплантатів. Також, ми пропонуємо пацієнтам більш економний варіант, який себе добре зарекомендував - наприклад, зубні імплантати корейського виробника Dentis.

Намагаємося співпрацювати з компаніями, які дають реальну гарантію на свій продукт. Проте, яку б систему ви не обрали, дуже багато залежить від фахівця, організму пацієнта і виконання всіх призначень лікаря.

Повернемося до установки коронки на імплантат. Це можливо зробити за одне відвідування, але не у всіх випадках. Якщо є протипоказання (вузький гребінь, відсутність нормального обсягу кістки і так далі), щоб пацієнт не ходив без зуба, ми встановлюємо замість коронки ретейнер (тимчасовий зуб), який фіксується на сусідніх зубах і не пошкоджує при цьому м'яких тканин. Цей тимчасовий протез добре себе зарекомендував заповнює зубний ряд та й виглядає непогано.

Чи буває таке, коли імплантат не прижився? Які ускладнення при цьому?

Насправді імплантати можуть отторгнуться з різних причин і лікар не повинен боятися це озвучувати пацієнтові. Адже ми вводимо чужорідне тіло в організм людини. Багато відторгнень відбуваються внаслідок недотримання рекомендацій лікаря, поганої гігієни та подібного. Встановлені у нашій клініці зубні імпланти приживаються в 95-97% випадків.

Крім того, дуже багато залежить від якості виконання верхньої частини зуба-імпланта, тобто абатмента і коронки (частина, яка прикручується до імплантату). Вона повинна бути гранично точною, без нависаній на ясна і, бажано, використовувати індивідуальні абатменти (з діоксиду цирконію) це дозволить уникнути видимого сірого кольору в пришийковій області переднього зуба, так як стандартний титановий абатмент просвічується через ясна.

Що на рахунок кісткової пластики в передній ділянці?

Після видалення зуба, зменшення кісткової тканини виникає практично завжди. Особливо тоді, коли зуб у пацієнта відсутній давно або був втрачений внаслідок травми. Саме тому ми рекомендуємо не поспішати видаляти зуб, а спочатку проконсультуватися з імплантологом, щоб він визначив послідовність процедур і допоміг вам зберегти кістку та зберегти ваш бюджет на стоматологічне лікування.

Як правило, проводиться імплантація одномоментно, але з кістковою пластикою. Це дозволяє заощадити час і сили пацієнта, а також зберегти форму ясен, що дуже важливо для отримання естетичного результату.

Чи потрібно якось особливо доглядати за імплантатами в передньому відділі?

Доглядати за фронтальними імплантатами слід так само, як і за своїми зубами або за імплантатами в інших областях вашої ротової порожнини. Обов'язково потрібно відвідувати гігієніста раз в півроку, а також, приходити на огляд. І, звичайно ж, виконувати рекомендації лікаря: перший час сильно не навантажувати імплантат. Особливо небезпечний період для навантаження на імплантат це з 4 по 6 тиждень. У цей період остеоінтеграція (утворення кістки навколо імплантату) слабшає практично на половину. І саме в цей період імплантат може випасти.

Використовувати іррігатори в своїй практиці для чищення зубів. Ми рекомендуємо іррігатори Jetpik.

Після того як основні етапи імплантації зубів будуть пройдені імплантат приживеться і буде встановлена постійна коронка, їм можна буде користуватися, як своїм звичайним зубом. Що стосується термінів служби, то імплантати це практично назавжди (якщо виконувати рекомендації лікаря).

Приходьте в нашу клініку на консультацію і ми підберемо ідеальний для вас варіант.

Максим Макаренко

Максим Макаренко Спеціалізація: хірургія, імплантологія, пародонтологія й протезування
м. Київ
вул. Новомостицька 25Б
Пн - Пт: 09:00 - 21:00
Сб - Нд: 09:00 - 21:00

Ліцензія МОЗ

від 05.01.2021 № 23/21/М