Вирівнювання зубів металевими брекетами

Андрій Шевчук

Андрій Шевчук ортодонт
Спеціалізується: ортодонтія доросла, ортодонтія дитяча

Батьки молодої людини звернулися в MM Dental зі скаргами на незадовільний естетичний вигляд посмішки (нерівні зуби), а також на неможливість нормального відкушування їжі через відсутність достатнього дотику передніх зубів і надлишкового висунення нижньої щелепи вперед. Пацієнт побажав вирівняти зубний ряд, ввести всі зуби в контакт для повноцінного відкушування їжі, а також, виправити зміщену центральну лінію по різцям верхньої і нижньої щелепи, оскільки даний дефект візуально робив обличчя асиметричним.

Лікування у даному клінічному випадку було складною задачею, оскільки у пацієнта був ряд серйозних проблем, зокрема:

 • висунута вперед нижня щелепа за рахунок особливостей будови лицьового скелета (надлишковий ріст нижньої щелепи мезіальний прикус)
 • передній відкритий прикус (відсутність достатнього дотику передніх зубів)
 • перехресний прикус справа, скупченість зубів.

Крім того, була присутня виражена лицьова асиметрія і зміщення центральної лінії. Для лікування вищеперелічених патологій в подібних ситуаціях, як правило, крім установки брекет-системи необхідно вдаватися також і до ортогнатичному хірургії на щелепах. Лікарі нашої клініки володіють методиками, які в більшості випадків дозволяють уникнути подібних оперативних втручань.

1 ЕТАП

КТ-дослідження

Пацієнту була проведена рентгенографія, створені цифрові 3D-моделі щелеп, проведені детальні виміри і спланований кінцевий результат.
2 ЕТАП

Лікування зубів

Запропонований пацієнту план лікування з подальшою фіксацією брекетів, крім іншого, передбачав підготовку порожнини рота шляхом проведення професійної гігієнічної чистки та санації (лікування карієсу).
3 ЕТАП

Фіксація брекет-системи

Лікарем-ортодонтом було прийнято рішення про фіксацію лігатурної металевої брекет-системи на верхню і нижню щелепу за одне відвідування.
4 ЕТАП

Видалення зуба мудрості

Видалення нижнього 8-го зуба було проведено планово через 3 місяці після фіксації брекетів, оскільки він заважав переміщенню зубів нижньої щелепи. Верхні 8-мі зуби було вирішено залишити, так як на результат лікування вони не впливали і при бажанні пацієнт зможе видалити їх в будь-який інший час.
5 ЕТАП

Зняття брекет-системи

Побажання пацієнта були повністю виконані: змикання зубів нормалізовано, відкушування їжі більше не представляє складнощів. Центральна лінія передніх зубів збігається, обличчя виглядає симетричним і посмішка стала приємніша.

В даному випадку нам вдалося обійтися без хірургічного втручання (ортогнатичної хірургії). Позитивний результат був досягнутий шляхом використання стандартної металевої брекет-системи при постійному носінні пацієнтом еластичних тяг (еластиків).

Термін лікування становив 12 місяців. Пацієнту для повної стабілізації положення зубів і для уникнення рецидиву (повторного викривлення зубного ряду) було рекомендовано носіння ретейнерів протягом наступних 3-5 років.

Запишіться на консультацію до ортодонта

  м. Київ
  вул. Новомостицька 25Б
  Пн - Пт: 09:00 - 21:00
  Сб - Нд: 09:00 - 21:00

  Ліцензія МОЗ

  від 05.01.2021 № 23/21/М