Імплантація зуба з нарощуванням кістки

Максим Макаренко

Максим Макаренко Спеціалізується: хірургія, імплантологія, пародонтологія та протезування

До нас звернувся пацієнт зі скаргою на рухливість переднього верхнього зуба. Насправді була рухливість коронкової частини, а не самого зуба. Зуб раніше лікували і раз на півроку відбувалося розцементування коронки. Коронка спадала тому що біля кореня зуба був скол під ясна, через це періодично вимивався цемент на який кріпиться коронка.

Ми запропонували кілька варіантів вирішення проблеми:

 • Установка зубного імпланту з подальшим протезуванням;
 • Установка мостовидного протезу, від цього варіанту пацієнт відмовився, так як для установки протезу необхідно було обточувати сусідні зуби.

Після КТ дослідження було прийнято спільне з пацієнтом рішення про видалення кореня зуба і аугментації (нарощуванні) кістки в зв'язку з тим, що обсягу кістки не вистачало для подальшої імплантації. Обсяг кістки зменшився через хронічну інфекцію поза зубним коренем, на КТ знімку видна кіста і перфорований (пробитий штифтом) корінь.

Фактично, відновлення зуба відбулося в 3 етапи і зайняло 6 місяців.

1 ЕТАП

Видалення зуба і нарощування кістки

Ми видалили зуб і провели аугментацію кістки кістковим замінником Bio-OSS, кісткової платівкою Cortiflex і мембраною A-PRF. Після аугментації кістки ми встановили тимчасову коронку, яку прикріпили на сусідні зуби на лапках.
2 ЕТАП

Імплантація зуба

Через 3 місяці, після контрольного КТ знімку ми переконалися в тому, що обсяг кістки достатній для встановлення імплантату. Спланувавши в Sidexis (програма для планування імплантації) установку імплантату і підібравши потрібний імплантат, ми зробили імплантацію, і встановили тимчасовий зуб з матеріалу PMMA.
3 ЕТАП

Протезування

через 3 місяці ми виготовили та встановили коронку з діоксиду цирконію.

Запишіться на консультацію до стоматолога

  м. Київ
  вул. Новомостицька 25Б
  Пн - Пт: 09:00 - 19:00
  Сб - Нд: 09:00 - 19:00
  Ліцензія МОЗ
  від 05.01.2021 № 23/21/М