Художня реставрація 16 зубів

Максим Макаренко

Максим Макаренко Спеціалізується: хірургія, імплантологія, пародонтологія та протезування

До нас в клініку звернулася пацієнтка зі скаргами на неестетичний вигляд зубів. Зуби раніше депульповані, мають зміну кольору біля шийок і різний розмір. Також пацієнтка хотіла зробити передні зуби трохи більшими, щоб позбутися ясенної усмішки (коли при усміханні видно зуби і ясна). Зуби на нижній щелепі також раніше були реставровані, є пломби, які змінили колір.

 • Ми запропонували виготовлення та встановлення вінірів (тонкі керамічні накладки на зуби), або покрити передні зуби керамічними коронками. Але для пацієнтки такий варіант не підходив через обмеження бюджету.
 • Для мінімізації витрат ми запропонували зробити пряму реставрацію зубів пломбувальним матеріалом Asteria (Японія) та зробити симетричний зеніт (рожеву посмішку).
 • Спочатку пацієнтка хотіла збільшити зуби по різцевому краю, але ми запропонували зробити корекцію ясен діодним лазером, за рахунок чого з'явиться місце для збільшення зубів, а передні зуби вирівняти по різцевому краю. Таким чином нам вдалося позбутися ясенної посмішки.

Корекція ясен діодним лазером проходила під місцевою анестезією, край ясен підрізали на 1,5 мм. Загоєння після корекції пройшло за 4 дні, після чого ми змогли провести реставрацію 8 верхніх, та 8 нижніх зубів.

Пацієнтка обрала колір зубів А1 з прозорим ріжучим краєм. При створенні передніх зубів ми використовували 6 відтінків пломбувального матеріалу. Реставрація передніх зубів зайняла 4 години.

Фотографії результату лікування зубів зроблені одразу після реставрації пломбувальними матеріалами:

Запишіться на консультацію до стоматолога

  м. Київ
  вул. Новомостицька 25Б
  Пн - Пт: 09:00 - 21:00
  Сб - Нд: 09:00 - 21:00

  Ліцензія МОЗ

  від 05.01.2021 № 23/21/М