Видалення зуба з одномоментною імплантацією

Максим Макаренко

Максим Макаренко
Спеціалізація: хірургія, імплантологія, пародонтологія та протезування

До нас звернувся молодий чоловік (22 роки) з адентією верхніх 2 зубів на місці яких стоять ікла і, відповідно, з лівого боку вгорі замість ікла стоїть молочний зуб. Пацієнт відмовився лікуватися у ортодонта. При цьому є місце для установки імпланту. Молочний зуб став рухливий, при відкушуванні їжі став створювати неприємні відчуття.

Пацієнтом було озвучено те, що у нього немає можливості ходити без зуба близько 2 місяців. А саме стільки триває остеоінтеграція імплантату в кістці. Тобто імплантацію з установкою нового зуба необхідно провести в одне відвідування клініки.

Після КТ-дослідження ми змогли побачити те, що відстань від ікла до 4-го зуба (де плануємо ставити імплант) дуже мала. Було прийнято рішення провести установку імпланту за шаблоном.

1 ЕТАП

КТ-дослідження

Дослідили кістку щелепи, її стан та тип. Переконалися в тому, що можна ставити зубний імплант.
2 ЕТАП

Сканування та планування

Відсканували обидві щелепи в прикусі. Це дозволило нам на комп'ютері змоделювати майбутню конструкцію зуба (коронку). Після чого в програмі для планування імплантації ми розмістили зубний імплант під змодельовану коронку для того, щоб всю цю модель можна було перенести на фрезер для виготовлення коронки.
3 ЕТАП

Фрезерування шаблону

Шаблон дає нам точний напрям першого свердління. Шаблон дозволяє встановити імплантат точно по осі зуба і не нашкодити сусіднім зубам.
4 ЕТАП

Імплантауія та протезування

Пацієнт в кріслі. Анестезія вже діє. Зробили невеликий прокол слизової оболонки, встановили шаблон, через який зробив перший свердління і встановили імплант. За допомогою 3D-сканера Sirona відсканували абатмент (частина імпланта на яку надівається коронка). Після чого відправили на фрезерування раніше змодельовану зубну коронку. Готову коронку склеїли з абатментом і зафіксували в ротовій порожнині пацієнта.

Запишіться на консультацію до хірурга-стоматолога

  м. Київ
  вул. Новомостицька 25Б
  Пн - Пт: 09:00 - 21:00
  Сб - Нд: 09:00 - 21:00

  Ліцензія МОЗ

  від 05.01.2021 № 23/21/М