Як підготувати дитину до візиту в стоматологію

Юлія Меліхова

Юлия Мелихова детский врач-стоматолог
Дитячий лікар-стоматолог, терапевт

Багато батьків вважають, що лікування молочних зубів це п'ятихвилинна справа для лікаря. Але це далеко не так і успіх лікування дитини залежить насамперед від батьків, від підготовки дитини, від того, що саме дитині розповідають про лікування зубів. Якщо ви читаєте цю статтю, значить незабаром ви збираєтеся до нас в гості, а вашого малюка чекають захоплюючі пригоди і позитивні знайомства з нашими дитячими лікарями.

Щоб відвідування було приємним і комфортним, дитині необхідно знати куди вона йде і що вона буде робити. Від цього, як правило, залежить ставлення дитини до лікаря і успіх самого лікування. Ми написали 6 правил, виконуючі котрі, лікування зубів принесе всім нам позитивні емоції.

Якщо дитина боїться всіх лікарів, не потрібно говорити їй що ви йдете в клініку, адже насправді ви прийшли не в лікарню. Наші лікарі не носять білих халатів, а на дверях не висять таблички з ПІБ лікаря. Скажіть дитині, що віна вже виросла та зубки треба показати фахівцеві, щоб він їх порахував. І за це дитина ще й отримає подарунок.

Підготуйтеся як до походу в одне з місць, куди дитина обожнює ходити, наприклад дитячий садочок або ігрову кімнату. Максимально відтворіть картинку яка асоціюється у вашого малюка з комфортом і веселощами. Візьміть змінне взуття, щоб не надягати бахіли, візьміть улюблені іграшки, книжки. Нехай дитина передчуває цю зустріч ще з вечора, коли ви разом почнете збирати речі. І головне, ми не свердлимо, не пилимо, ми іноді чистимо зубки щіточками та пилесосиком забираємо воду.

Ніколи не кажіть дитині, що їй буде чи не буде боляче, що це не страшно або погано все це тільки насторожить вашу дитину і викличе стрес. Цього не потрібно робити тому, що все-таки якісь неприємні відчуття можуть бути і якщо так трапиться, то малюк більше не буде вам довіряти при поході до стоматолога.

Взагалі, ідеальним варіантом може стати ваш спільний похід до стоматолога, наприклад, коли ви приходите з дитиною на профгігієну порожнини рота. Дитина побачить що це не боляче і не страшно, це дасть можливість вашому малюкові ознайомитися з кабінетом, обладнанням, лікарями. Адже як ми з вами знаємо, діти відображення своїх батьків.

В процесі стоматологічних процедур не потрібно говорити дитині: "це не боляче", "ще трохи", "ще пару секунд". Це не завжди відповідає дійсності. Краще в паузах між процедурами підбадьорити дитину, похвалити, сказати який він молодець, герой і так далі.

Ми проти прімусового утримування дитини в кріслі і намагаємося не використовувати силові методи фіксації під час лікування. Завжди намагаємося домовитися про те, що просто поспілкуємося, подивимося зубки, пограємось і в кінці, отримаємо подарунки, або знаходимо альтернативні методи плідної співпраці. Тому вам не потрібно тиснути на те, що «а давайте потримаємо», особливо в присутності дитини.

Не кажіть дитині, що раніше було страшно лікувати зуби і боляче, а зараз ні. Дитина може розуміти ваші слова зовсім інакше і не завжди це грає на нашу користь.

Ні в якому разі не кажіть дитині про уколи і все що з ними пов'язано. Ми використовуємо тільки вишневе варення або солодкий сік, яким поливаємо зуб або змащуємо ясна щоб заморозити в зубі поганого черв’яка.

Не кажемо дитині, що потрібно вирвати зуб. Ніяких викруток та щипців ми не використовуємо. Якщо дитині потрібно видалити зуб, ми змащуємо його варенням, трохи тремо спеціальним йоржиком і зуб, коли в ньому черв'як замерзне, сам вискакує. Після ми кладемо зуб в спеціальну скриньку і урочисто даруємо дитині.

Якщо дитина не проти, залиште її наодинці з лікарем. Досвід показує, що кращі результати лікування досягаються тоді, коли дитина знаходиться в кабінеті без батьків. Саме тоді у дитини формується довіра до лікаря і втрачається страх відвідування стоматології.

Ваше завдання довіритися лікарю, а наш лікар обов'язково знайде підхід до вашої дитини.

Витратьте трохи часу перед прийомом, прийдіть до нас раніше запланованого часу, заповніть анкету, отриману у адміністратора. Це дасть нам можливість подружитися з вашою дитиною і стати одними з найкращих друзів.

Дякуємо, що дочитали нашу пам'ятку до кінця!

м. Київ
вул. Новомостицька 25Б
Пн - Пт: 09:00 - 21:00
Сб - Нд: 09:00 - 21:00

Ліцензія МОЗ

від 05.01.2021 № 23/21/М